آیا در ارتودنسی فقط جنبه زیبایی مطرح است؟

آیا در ارتودنسی فقط جنبه زیبایی مطرح است؟ 

متخصص ارتودنسی در این باره توضیحاتی می‌دهد که شما را به مطالعه ادامه مطلب دعوت می‌کنیم.

لبخند شما از اولین مواردی است که مردم در مورد شما به آن توجه می‌کنند و در برخورد اولیه شما با دیگران نقش مهمی دارد. اگر دندانهای نامرتبی دارد طبیعتا اعتماد به نفس کافی برای لبخند زدن را نخواهید داشت.

 

بیشتر مردم دنیا به متخصص ارتودنسی مراجعه می‌کنند تا لبخند زیباتر و در نتیجه چهره جذاب‌تری داشته باشند. تصور اکثر مردم این است که این کار فقط جنبه زیبایی دارد. اگرچه در نهایت به زیبایی منجر خواهد شد اما اهداف درمانی به مراتب مهمتر هستند. 

دندانهای ردیف کمک می‌کنند غذا را بهتر و راحت‌تر بجوید. دندانهای کج و معوج باعث ایجاد کشیدگی و درد در فک و آرواره‌ها می‌شوند. ارتودنسی فقط دندانها را مرتب نمی‌کنند بلکه مشکلات فک و آرواره‌ها را نیز برطرف می‌کند.

دندانهای نامرتب و مشکلات فک در صحبت کردن نیز تاثیر دارد و در مواردی باعث می‌شود فرد نتواند بعضی کلمات را به درستی تلفظ کند.

تمیز نگه داشتن دندانهای مرتب به مراتب آسانتر است، جرم و پلاک کمتری می‌گیرند.

در دندانهای نامرتب استفاده از نخ دندان ساده نیست و مسواک نمی‌تواند فاصله بین دندان‌ها را به خوبی تمیز کند. در نتیجه باقی‌مانده غذا در لابلای دندان‌ها گیر کرده و ایجاد پوسیدگی می‌کند.

در افرادی که دندان‌های نامرتبی دارند احتمال شکستن تصادفی دندان‌ها بیشتر است. همچنین دندان قروچه در این افراد بیشتر از افرادی که دندان‌های مرتب دارند دیده می‌شود.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>