ارتودنسی بدون جراحی فک

ارتودنسی بدون جراحی فک

ارتودنسی بدون جراحی فک

ناهنجاری های فکی متوسط تا تشدید در سنین بزرگسالی و بعد از بلوغ جنسی ممکن است بنا به تشخیص متخصص ارتودنسی نیازمند ارتودنسی و جراحی فک باشند. با این حال گاهی طرح درمان ارتودنسی بدون جراحی فک اعمال می گردد. این امر بستگی به خواسته بیمار از نتیجه درمان، ابزار درمانی و البته سلیقه و توانایی ارتودنتیست دارد.

به عنوان مثال کیس ذیل از جلو بودن فک پایین و نامرتبی دندانهای هر دو فک برخوردار بود. طرح درمان های ارائه شده به ایشان قبل از مراجعه به مطب ما ارتودنسی همراه جراحی فک و ارتودنسی با کشیدن چهار دندان آسیای کوچک وی بود. خوشبختانه درمان ایشان به کمک سیستم ارتودنسی دیمون و مینی اسکرو بدون کشیدن دندان و جراحی فک ظرف ۲ سال انجام گرفت. در واقع با کمک مینی اسکرو به تدریج و با حوصله بجای عقب بردن فک پایین با جراحی فک قوس دندانی پایین به عقب هدایت شد و توسط سیستم ارتودنسی دیمون، درمان بدون کشیدن دندان تسهیل گردید. 

LI_1381401043_fde6133cb842a0fd4d843dc93e30d4e8_2053

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>