ارتودنسی شفاف برای رفع مشکلات جزئی دندان کاربرد دارد

 

ارتودنسی شفاف برای رفع مشکلات جزئی دندان کاربرد دارد

ارتودنسی شفاف، ظاهر نازیبای ارتودنسی را پوشانده و با عبور از دندان ها، آنها را به نوعی جلد می کند. عمده وسایل ارتودنسی، فلزی بوده و از فاصله دور دیده می شود اما می توان از وسایل سرامیکی و همرنگ دندان نیز برای ارتودنسی استفاده کرد.

می توان به جای دستگاه های ثابت که روی تک تک دندان ها می نشیند از دستگاه های متحرک استفاده کرد. برای پوشاندن ظاهر نازیبای ارتودنسی می توان وسایل ارتودنسی را از سمت زبانی دندان ها استفاده کرد به این معنی که از سطحی که دندان با زبان در تماس است، وسایل را بکار برد تا دیده نشود. وی تاکید کرد که هرچند مهمترین مزیت استفاده از روش یادشده، دیده نشدن وسایل ارتودنسی است اما فرد در تکلم و جویدن، دچار مشکل می شود و چون استفاده از این روش در محیط کوچکتری انجام می شود دارای قابلیت های مکانیکی کمتری بوده و همچنین هزینه بیشتری نسبت به ارتودنسی معمولی دارد.

 ارتودنسی معمولی نسبت به سایر روش های ارتودنسی از توانایی بالاتر، زمان کوتاه تر و هزینه کمتر برای درمان نامرتبی دندان ها، برخوردار است. زمان درمان نامرتبی دندان ها بسته به نوع مشکل آن متفاوت است؛ اگر فرد فقط دارای مشکل نامرتبی دندان ها باشد حرکت دندان ها در ماه، یک میلی متر خواهد بود اما اگر مشکل رشد صورت یا نهفتگی دندان ها را داشته باشد آنها هم باید اصلاح شود. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>