ارتودنسی

ارتودنسی

ارتودنسی درمانی مختص دوران نوجوانی نیست و بسیاری از بزرگسالان نیز حتی در سنین بالا از این درمان بهره مند می شوند.پس بهتر است ابتدا کمی در مورد دندان ها توضیح دهیم. دندان ها در بسیاری از افراد در زاویه درست و فاصله مناسب از هم رویش نمی کنند. در بعضی افراد دندان ها ممکن است خیلی نزدیک به هم یا روی هم رویش پیدا کنند و بدین ترتیب نامرتب و شلوغ خواهند بود.

نکته بعدی به تفاوت سایز فک و دندان ها برمی گردد، یعنی امکان دارد فک کوچک بوده ولی دندان ها بزرگ باشند که دراین صورت دندان ها شلوغ به نظر می رسند. برعکس این حالت هم باعث می شود، بین دندان ها فاصله ایجاد شود.

13930421151531741378694_9783-300x234

درمواردی مانند، افتادن و از دست دادن زود هنگام دندان های شیری یا دائمی، برخی از انواع مشکلات پزشکی، تصادف و عاداتی مثل مکیدن شصت دست و… هم می تواند منجر به بروز این اختلالات شود. در آخر اینکه افراد زیادی که دچار نامرتبی دندان هستند گاهی با ظاهر خود مشکل دارند. ارتودنسی به آنها کمک می کند لبخند زیباتری داشته باشند.

ارتودنسی چیست, بهترین زمان برای ارتودنسی, انواع ارتودنسی, دوره درمان ارتودنسی, ارتودنسی متحرک, ارتودنسی ثابت, عوارض ارتودنسی, جراحی فک و ارتودنسی, ارتودنسی پیشگیری, ارتودنسی بدون کشیدن دندان, ارتودنسی با کشیدن دندان, ارتودنسی بدون جراحی فک, ارتودنسی کاموفلاژ, جراحی فک و ارتودنسی, ارتودنسی دندان روکش دار, ارتودنسی پیشگیری, ارتودنسی در سنین بالا, ارتودنسی و حاملگی, مرتب کردن دندانها بدون ارتودنسی, ارتودنسی با لیزر, بهترین متخصص ارتودنسی, ارتودنسی به روش mbt, قالب گیری ارتودنسی, چسب ارتودنسی, ارتودنسی و حساسیت, ارتودنسی سریع, سفید کردن دندانها, عادت مکیدن انگشت