5

بلعیدن وسیله

بلعیدن وسیله :

اگر قسمتی از یک دستگاه ارتودنسی بلعیده شود نمی بایست حالتی از سرفه یا اشکال در تنفس دیده شود ، زیرا معمولا” سیستم دفاعی بدن مانع ورود جسم خارجی به مسیر راه هوایی می گردد .

با این حال لازم است باز هم با ارتودنتیست خود تماس گرفته و دستورات او را پی بگیرید . در موارد بسیار نادری ممکن است قسمتی از دستگاه ارتودنسی درون راه هوایی بیفتد . در این صورت بیمار دچار حالت سرفه شدید و یا اختلال در تنفس می شود .

این امر می تواند برای بیمار هشدار دهنده بوده و باید او را به آرامش دعوت کنید . اگر شما می توانید قسمت شکسته شده را ببینید ممکن است قادر باشید با احتیاط آن را خارج کنید . اگر هم نمی توانید قسمت شکسته را ببینید و گمان می کنید به درون راه هوایی رفته است با اورژانس منطقه خود تماس گرفته و ارتودنتیست را در جریان بگذارید .

از بیمار در مرکز اورژانس یک رادیوگرافی به منظور تعیین محل قطعه شکسته گرفته می شود . یک پزشک نیز بهترین روش را برای خارج نمودن آن در پیش می گیرد .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>