تفاوت ارتودنسی با دندانپزشکی

تفاوت ارتودنسی با دندانپزشکی

تفاوت ارتودنسی با دندانپزشکی

در این پست می خواهیم طبق گفته های متخصص ارتودنسی درباره تفاوت بین ارتودنسی و دندانپزشکی صحبت کنیم. اینکه در ارتودنسی چه مواردی مطرح است که تفاوت بین ارتودنسی و دندانپزشکی ایجاد می شود.

تفاوت بین ارتودنسی و دندانپزشکی

تفاوت بین ارتودنسی و دندانپزشکی

 

یکی از دلایل تفاوت بین ارتودنسی و دندانپزشکی این است که یک متخصص ارتودنسی یک متخصص دندان است که سال های اضافه ای هم در پی گذراندن دوره اش در مدرسه دندانپزشکی می گذراند. متخصص ارتودنسی فقط تخصص خودش را انجام می دهد، در حالی که یک دندانپزشک روش های مختلفی از دندانپزشکی را انجام می دهد.

دندانپزشک عمومی شاید ارتودنسی را در تمرین هایش انجام دهد؛ در حالی که اگر ارتودنسی پیچیده ای باشد باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد که دوره اش را به طور کامل گذرانده است.

یکی از دلایل دیگر می تواند این باشد که متخصص ارتودنسی هم اول دوره های دندانپزشکی عمومی را هم می گذراند. اما در ادامه این به متخصص ارتودنسی بستگی دارد که می خواهد دوره های تکمیلی ارتودنسی را به صورت حرفه ای بگذراند.

دلیل سوم هم می تواند به این برگردد که در مدرسه دندانپزشکی هر دندانپزشک نیاز به گذراندن یک کلاس ارتودنسی و آزمایشگاه دارد در حالی که آنها یاد می گیرند چگونه براکت ها یا گیره های نگهدارنده را بسازند. دندانپزشک های عمومی معمولا تنها یک مورد برای درمان به این صورت در مدرسه دندانپزشکی دارند و این معمولا یک نمونه کوچک می باشد. اما متخصص ارتودنسی به طور مجموع کلاس های 24 تا 36 ماهه دارد و در این دوره روی بیمارانی تمرکز دارند که براکت روی دندان هایشان است. متخصص ارتودنسی وقتی فارغ التحصیل می شود، تمام دوره ها شامل اینکه به صورت عملی و سخت کار کرده است آن هم درکنار متخصصان ارتودنسی و پروفوسورها.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>