3

درد و ناراحتی

مشکلات شایع

درد و ناراحتی :
در ارتودنسی دندان درد به مفهوم آنچه در بین مردم رایج است وجود ندارد ، و لیکن در دو مرحله بیمار مشکلاتی خواهد داشت:

1- هنگامی که برای قرار دادن وسایل اولیه ( بند ) از جدا کننده های پلاستیکی در بین دندانها استفاده می شود ، برای کاهش ناراحتی بهتر است بیمار از خوردن غذاهای سخت خودداری نمایید . ممکن است وسوسه ای در دستکاری جدا کننده ها بوجود آید که بیمار باید از این کار اجتناب ورزد تا نیاز به تکرار این مرحله نباشد . در صورت درد شدید می توان از مسکن های رایج مانند استامینوفن استفاده نمود . مسکن های دیگر را می توان یکی دوبار در طی هر ماه استفاده کرد ولی مصرف مکرر آنها توصیه نمی شود .

2- درد و ناراحتی که بعد از جلسات کنترل و تعویض سیم ها احساس می شود ، این درد تا حدی طبیعی می باشد علامت مشخصه آن تشدید درد هنگام جویدن غذا می باشد . در این موارد مصرف استامینوفن یا محلول های دهان شویه آب گرم که در آن یک قاشق چای خوری نمک حل شده باشد ، مفید خواهد بود . راه دیگر جویدن آدامس های بدون قند می باشد ، طی روزهای اول دهان ممکن است تماس لب و گونه با وسایل ارتودنسی باعث آزردگی بافت نرم دهان می شود . در این موارد گذاشتن موم نرم یا پنبه روی سطوح وسایل در نواحی آزردگی می تواند باعث رفع تحریک گردد . این آزردگی ها معمولا پس از گذشت چند روز و عادت کردن بیمار به وسایل خود به خود برطرف می شود .

متخصص ارتودنسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>