36

دستگاه های ثابت

انواع دستگاهها

دستگاههای ثابت :

فلزی : این براکتها رایجترین نوع براکتها بوده و با کیفیت بسیار بالا ساخته شده اند . براکتهای فلزی امروزی کوچک تر و تحمل آنها راحتر بوده و نیز نمای بهتری دارند .

سرامیکی : این براکتها از جنس سرامیک متراکم و محکم بوده ، به علت همرنگ بودن با دندان ، طرفداران زیادی دارد و برای بزرگسالان که ظاهر براکتها ی فلزی برای آنها خوشایند نیست ، بسیار مناسب است . امکان استفاده از سیم های همرنگ دندان با این براکتها وجود دارد که در این صورت هنگام لبخند این وسایل تقریبا دیده نمی شوند . از مشکلات آنها نسبت به نوع فلزی ، احتمال آسیب بیشتر به دندان ، طولانی تر شده و هزینه بالاتر این براکتها می باشد .

طلایی : جنس این براکت از استیل بوده که با طلای 24 عیار پوشش داده شده اند . حس آنها زیبایی و سازگاری بهتر بافتی می باشد .

damon :

 این سیستم نسبت به سیستم های دیگر جدید بوده ، مزیت آنها این است که ضرورتی در استفاده ازاورینگ ( الاستیک ) ، برای نگهداری سیم درون آنها نمی باشد . به علت کاهش اصطکاک بین سیم و براکت احتمال دارد مختصری طول دوره درمان کاهش یابد . از معایب آنها هزینه بالاتر براکتها می باشد .

wildsmile  :

همانطور که از شکل براکت مشخص است دارای اشکال فانتزی می باشد . استفاده از این براکتها در ایران کم بوده و از نظر تکنیکی بسیار ضعیف می باشد .

lingual :

در این روش وسایل درمان همگی در پشت دندانها قرار می گیرد و هنگام لبخند زدن هیچ نشانه ای از آنها دیده نمی شود مزیت عمده این نوع براکتها نا پیدا بودن آنها هنگام لبخند زدن زدن می باشد . معایب این براکتها رعایت بهداشت مشکل تر ، مشکلات تکلمی و جویدن در ابتدای درمان ، هزینه زیادتر ، تکنیک درمانی پیچیده تر و دوره درمان طولانی تر می باشد .

آموزش تصویری نحوه اتصال براکت ها به دندان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>