7

روش صحیح مسواک زدن

مرحله یک :

ابتدا کمی خمیر دندان روی مسواک قرار دهید . به نحوی که در داخل الیاف مسواک فرو رود و سپس از بیرون دندانها ، از آخرین دندان سمت راست بالا شروع کنبد و تا آخرین دندان سمت چپ بالا ادامه دهید . دقت کنید مسواک باید زاویه تقریبی 90 درجه با سطوح خارجی براکت داشته و جهت الیاف مسواک به سمت براکتها باشد . برای امکان نفوذ الیاف مسواک به فضای بین دندانها و براکتها لازم است از حرکات لغزشی با دامنه کوتاه یا حرکات چرخشی استفاده نمایید .

مرحله دو :

در این مرحله سطح خارجی دندان بین براکتها و حاشیه تمیز می گردد . برای این منظور باید مسواک زاویه تقریبی 45 درجه با سطح خارجی دندان داشته و جهت الیاف مسواک به سمت براکتها باشد . برای امکان نفوذ الیاف مسواک به شیار بین لثه و دندان لازم است از حرکات لغزشی با دامنه کوتاه یا حرکات چرخشی استفاده نمایید .

مرحله سوم :

باقیمانده سطح خارجی دندان ، یعنی فاصله بین براکتها تا سطح جونده دندانها در این تمیز می شود . برای این منظور زاویه مسواک با سطح خارجی دندان ، تقریبا زاویه 45 درجه بوده و جهت نوک الیاف مسواک به سمت براکت می باشد . برای نفوذ مسواک به تمامی نواحی از حرکت لغزشی با دامنه کوتاه یا حرکات چرخشی استفاده نمایید .

مرحله چهارم :

باقیمانده سطح خارجی دندان ، یعنی فاصله بین براکت تا لثه در این مرحله تمیز می شود . برای این منظور زاویه مسواک با سطح خارجی دندان تقریبا 45 درجه بوده و جهت نوک الیاف مسواک به سمت شیار لثه ای می باشد . برای نفوذ مسواک به تمامی نواحی از حرکات لغزشی با دامنه کوتاه یا حرکات چرخشی استفاده نمایید .

مرحله پنجم :

با حرکات چرخشی یا حرکات لغزشی با دامنه کوتاه هر قسمت از سطح جونده دندانها را با دقت تمیز کنید . توجه کنید برای تمیز شدن کامل این نواحی لازم است حداقل 8 بار حرکت لغزشی در ناحیه تکرار گردد .

مرحله ششم :

در این مرحله سطح داخلی دندانها تمیز می گردد . برای این منظور با قرار دادن مسواک به طور مایل و با حرکات لغزشی با دامنه کوتاه این عمل را انجام دهید . پشت دندانهای ثنایای پایین را با حرکت از بالا به پایین تمیز کنید . پشت دندانهای آسیاب بالا را با حرکت از بالا به پایین و پشت دندانهای آسیاب پایین را با حرکات از پایین به بالای مسواک تمیز کنید . در انتها برای تمیز شدن زبان از باقیمانده مواد غذایی و خوشبو شدن دهان می توانید زبان را به آرامی از عقب به جلو مسواک نمایید .

آموزش تصویری نحوه صحیح مسواک زدن

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>