متخصص ارتودنسی در تهران و دلیل استفاده باند پلاستیکی

متخصص ارتودنسی در تهران و دلیل استفاده باند پلاستیکی
متخصص ارتودنسی در تهران درباره دلیل استفاده از باندهای پلاستیکی در ارتودنسی می گوید.

دلیل استفاده از باند های پلاستیکی :

باندهای لاستیکی در براکت : این کش های پلاستیکی که متخصص ارتودنسی به شما می دهد، بیشتر از آن که شما فکر کنید استفاده دارند و نتایجی را در بر دارند. به عنوان مثال شما با هر ملاقات با متخصص ارتودنسی از این کش ها استفاده می کنید و باید تا تمام شدن طول درمان تان استفاده کنید.


پاسخ:

کش های کوچک، معمولا با نام “باندهای لاستیکی” هم شناخته می شوند که دور براکت ها می افتند و هم چنین لیگاچورهای الاستیک نامیده می شود.

این لیگاچورهای الاستیک بندهایی هستند که در درجه اول برای نگه داشتن archwire استفاده می شوند. اما آنها همچنین می توانند برای هدایت دندان در یک مسیر خاص مورد استفاده قرار گیرند. این مورد بسته به نوع بندی می باشد که استفاده می شود، و این که چگونه آن را بر روی دندان گره می زنند.

آلیاژ این کش ها در واقع می تواند به صورت الاستیک و یا فلزی باشد، و آنها را به گروه های زیر تقسیم می کنیم :

1. لیگاچورهای الاستیک
لیگاچورهای الاستیک تنها در انواع رنگ ها می آیند، اما اندازه آنها معمولا یکنواخت است. ارتودنتیست شما کش خود را در هر قرار ملاقات تغییر خواهد کرد، چرا که آنها در طول زمان از دست دادن قدرت. بسته به اینکه چگونه الاستیک بر روی دندان گره خورده است، درجات مختلفی از نیروی می تواند به دندان استفاده شود.
متصل الاستیک لیگاچورهای
لیگاچورهای الاستیک متصل – همچنین به عنوان زنجیره قدرت و یا آلیاژ استاد C-زنجیره ای شناخته شده – در انواع رنگ ها و نقاط قوت است. لیگاچورهای الاستیک متصل هستند توسط متخصص ارتودنسی خود را به گروه های خاص از دندان بستن فضاهای بین دندانها، و یا حرکت را با هم در همان زمان استفاده می شود. لیگاچورهای الاستیک متصل ممکن است در هر قرار ملاقات تغییر، و همچنین در انواع رنگ های مختلف آمده است.
ضد زنگ مفتول فولادی آلیاژ استاد
لیگاچورهای سیم فولاد ضد زنگ در به همان شیوه به عنوان همتایان الاستیک آن استفاده می شود، اما آنها را امنیتی قابل ملاحظه ای بیشتر بین براکت و دندان.

هنگامی که شما در حال تلاش ارتودنسی به حالت مستقیم از دندان است که ممکن است پیچ خورده و یا تبدیل شده است، بسیار مهم است که archwire و ایمن در اسلات براکت باقی مانده است.

برای اینکه این اتفاق می افتد، یک شریان بند سیم است که اغلب انتخاب ارجح از شریان بند، به دلیل آن اجازه می دهد تا ارتودنسی برای حفظ archwire فلزی و ایمن به حافظه براکت از archwire گره خورده است.
نکته سریع درباره انتخاب رنگی کش شما
ارتودنتیست شما اغلب به شما اجازه رنگ کش خود را انتخاب کنید. انتخاب از رنگین کمانی از رنگها ممکن است بچه ها را خوشحال، اما بزرگسالان ممکن است بخواهید به چیزی را انتخاب کنید کمی با احتیاط بیشتر. اگر این مورد است، شما ممکن است انتخاب بین نقره ای و یا کش روشن داده شده است.

برای کسی که با فلز (نقره ای) پرانتز، بهترین انتخاب از رنگ انتخاب یک نقره مربوط به رنگ خاکستری و یا. در حالی که شما ممکن است فکر می کنم که الاستیک روشن می احتیاط ترین باقی می ماند، این کش تمایل به حفظ برخی از رنگ آمیزی طبیعی است که مشترک با نوشیدن قهوه، چای یا نوشابه، و همچنین غذاهای رنگدانه تیره تر است. در زمان بسیار کمی، الاستیک روشن خواهد شد رنگ آمیزی و به نظر می رسد تاریک و تغییر رنگ. خاکستری یا کش نقره در ترکیب با پرانتز فلزی، و به طور کلی لکه دار نمی مانند کش روشن انجام دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>