مراقبت های اورژانسی

مراقبت های اورژانسی

در ارتودنسی ممکن است شرایطی به وجود آید که این دوران را برای شما سخت تر کند.

مراقبت های اورژانسی در ارتودنسی

شرایط اورژانسی ارتودنسی بسیار نادر است، اما زمانی که آنها رخ می دهند که ما برای شما در دسترس می باشیم. به عنوان یک قاعده کلی، شما باید با مطب متخصص ارتودنسی تماس بگیرید. زمانی که شما درد شدید را تجربه کردید یا اینکه با دستگاه های ارتودنسی مشکلات دردناکی داشتید، نمی توانید خودتان مراقبت های لازم را انجام دهید، اما متخصص ارتودنسی می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

شما ممکن است تعجب کنید که ممکن است قادر به حل بسیاری از مشکلات خود به طور موقت برای درمان دردتان باشید اما تا زمانی که بعد از آن به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. در صورتی که برای قطعه شل که امکان درآوردن آن وجود دارد، آن را در یک کیسه پلاستیکی یا پاکت بگذارید و آن را با خودتان در ملاقات بعدی ببرید. اگر براکتتان شما را اذیت می کند، موم نرم بر روی قطعه ای که  مشکل دارد بچسبانید.

دردهای معمول
ممکن است زمانی که براکت ها روی دندان تان قرار می گیرد، دردهای معمول پیش می آید و ممکن است این درد تا دو روز و یا تا پنج روز بکشد. در صورتی که از غذاهای چسبناک استفاده می کنید، و این مواد ممکن است روی براکت ها بماند، می توانید آن ها را با آب نمک پاکسازی کنید. حل یک قاشق مرباخوری نمک را در هشت اونس آب گرم، و آبکشی دهان با آن نشاط را هم به شما می دهد. جایگزین بهتر برای آب نمک، دهانشویه می باشد که لثه ها را شستشو می دهد.

با قرار دادن Orabase در منطقه آسیب دیده نیز ممکن است کمک به کم کردن درد و ناراحتی کند. Orabase را می توان در یک داروخانه تهیه کرد. اگر حساسیت شدید باشد، قرص استامینوفن (تیلنول) یا هر آنچه شما به طور معمول برای سردرد و یا درد مشابه استفاده می کنید، بردارید. آسپیرین، ایبوپروفن (موترین، آسپرین) و ناپروکسن سدیم (Naprosyn، Anaprox) در واقع سرعت حرکت دندان ها را کند می کنند و این قرص ها در این دوران ارتودنسی پیشنهاد نمی شود.

لب، گونه، زبان و غیره ممکن است برای یک تا دو هفته تحت تحریک درد باشند.

headgear
ناراحتی headgearSometimes که توسط متخصص ارتودنسی انجام می شود، هم ممکن است دردناک باشد. اما به دستورالعمل ارائه شده توسط متخصص ارتودنسی خود توجه کنید. اگر facebow (قطعه فلز) خم شده است، لطفا با متخصص خود برای کمک تماس بگیرید.

لوازم سست
اگر وسایل استفاده شده در دهانتان شما را اذیت می کند، می توانید از موم استفاده کنید.

براکت سست
اگر براکت ها سست هستند اما هنوز به سیم متصل هستند، شما باید آن را در محل  خودش بگذارید و به آن دست نزیند و موم را روی آن قرار دهید. اگر براکت می تواند به راحتی برداشته شود، آن را در یک پاکت قرار دهید و آن را در ملاقات بعدی با خود ببرید.

سیم سست

گشاد wireUsing یک جفت از موچین یا انبر سوزن بینی، سعی کنید برای قرار دادن سیم خود را به عقب را به محل. این درست است که استفاده از یک تکه نخ برای مساوی کردن سیم به محل: کراوات نخ در اطراف براکت در محل از دست رفته رنگی حلقه ای. اگر شما می توانید سیم در یک موقعیت راحت قرار داده است، و پوشش پایان با موم کمکی نمی کند، به عنوان آخرین چاره استفاده از ناخن گیر کوچک به کلیپ سیم های پشت آخرین دندان به آن است که مطمئن بسته. اگر در پایان از سیم است که هنوز هم موم محل تیز بر روی آن.

سیم مجبور

مجبور-wireUsing مداد پاک کن، فشار سیم مجبور به پایین و یا موم محل بر روی آن به طوری که آنها دیگر مجبور.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>