نکات ضعف و قوت ارتودنسی دیمون

نکات ضعف و قوت ارتودنسی دیمون

متخصص ارتودنسی اطلاعاتی در مورد نقاط قوت و ضعف ارتودنسی دیمون در این مطلب ارائه کرده است.

یکی از جدیدترین روش های درمانی ارتودنسی دیمون است . به طور معمول می‌بایست با استفاده از کش‌های بسیار کوچک سیم را به براکت‌های ارتودنسی متصل نمود ولی در روش دیمون از براکت‌هایی با قابلیت باز و بسته شدن کشویی استفاده می‌شود در سیستم دیمون (Damon) از طریق مکانیسم قفل و بستی که در آنها تعبیه شده است سیم به براکت متصل می‌شود. سیستم دیمون به گونه ای است که دیگر نیاز به کشهای کوچک در اطراف هر براکت نیست و در نتیجه بیمار می تواند به راحتی اطراف سیم و براکت ها را تمیز کند.

ارتودنسی دیمون

ارتودنسي يا مرتب کردن دندان‌ها هم مثل خيلي از اقدامات درماني، دردسرهاي خودش را دارد. بعضي ها از دشواري تحمل دستگاه هاي بزرگ ارتودنسي روي صورت و چانه شان گله دارند و بعضي ها هم دوست ندارند وقتي مي خندند، برق فلز ها لبخند شان را بپوشاند. تحليل ريشه و لقي دندان ها هم از عوارض محتمل پس از مرتب کردن دندان ها است.از آن جايي که در اين روش نيرو هاي سبک بر دندان ها وارد مي‎شود، اکثر بيماران مي گويند که در طول درمان يا مقدار کمي درد و ناراحتي را تجربه کرده اند و يا اصلا چنين مشکلاتي را احساس نکرده‌اند. خيلي از پدر و مادر ها دوست ندارند قبل از شروع درمان ارتودنسي تعدادي از دندان هاي کودک شان براي به دست آوردن فضا، کشيده شود، در تکنيک ديمون از آن جايي که حرکت دندان ها و تغييرات استخواني هماهنگ با هم رخ مي دهند نيازي به کشيدن دندان ها نيست فقط در تعداد کمي از افراد براي حفظ زيبايي نيم رخ در آينده و حفظ تقارن و بالانس اجزاي صورت شايد کشيدن دندان لازم شود. بنابراين در اين موارد نيز کشيدن دندان براي به دست آوردن فضا در فک انجام نمي‌گيرد و بلکه فقط براي حفظ زيبايي صورت و لبخند، انجام مي‌شود.

البته در رابطه با سیستم دیمون (Damon) باید گفت تبلیغات بسیاری از جمله عدم نیاز به درآوردن دندانها، کاهش طول درمان، افزایش فاصله بین ویزیت های بیمار، کاهش درد بیمار شده است ولی باید گفت تمام این موارد بستگی به نوع ناهنجاری، سن مراجعه، شدت مشکل بیمار و بسیاری از فاکتورهای بیولوژیک دارد که از هر بیمار به بیمار دیگر متغیر است و در هنگام معاینه بیمار توسط متخصص ارتودنسی مشخص می‌شود که بیمار نیاز به درآوردن دندان دارد یا ندارد و طول مدت درمان چقدر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>