43

نکات مهم

نکات مهم :

دستورالعمل پس از اتمام درمان فعال ارتودنسی :

پس از درمان فعال ارتودنسی و خارج نمودن دستگاهها از دهان ، دندانها کمی لق می باشند و لازم است در جای خود ثابت شوند تا به حالت قبل از درمان بازگشت نکنند، برای اینکار ارتودنتیست شما پلاک های متحرک و یا نگهدارنده های ثابت را تجویز می نماید . در صورت عدم همکاری شما در استفاده از این وسایل ، درمان دوباره لازم می شود ، در این صورت هیچگونه مسئولیتی متوجه ما نخواد بود .

لطفا به موارد زیر دقت نمایید :

1- مدت استفاده از پلاک متحرک در افراد مختلف متفاوت است ، در سنین پایین این زمان کمتر بوده و در سنین بالاتر این مدت افزایش می یابد . حتی در بعضی از افراد باید برای همیشه باشد .

2- حداقل استفاده از پلاک یکسال 24 ساعته و یکسال از شب تا صبح خواهد بود .

3- کم کردن ساعات استفاده از پلاک می بایستی طبق دستورات داده شده باشد .

4- هرگز بدون مشورت نباید پلاک کامل حذف شود زیرا باعث بهم خوردن نظم دندانها خواهد شد .

5- اگر شما جزء کسانی هستید که از نگهدارنده ثابت استفاده می کنید لازم است برای حفظ موقعییت جدید دندانها ، از آسیب رساندن و یا کندن آن خودداری نمایید.

6- به دندانپزشک خود 6 الی 8 هفته بعد از برداشتن بلاکتها مراجعه نمایید تا سلامتی دندانها و لثه شما را بررسی نماید .

7- پلاک را حداقل روزی یکبار توسط یک مسواک نرم با آب یا آب نمک تمیزکنید .

8- برای ضد عفونی کردن پلاک از داروخانه قرصهای جرم گیر دندان مصنوعی تهییه و استفاده نمایید ( در هر ماه به مدت 8 ساعت در محلول آب و قرص قرار دهید ) .

9- لطفا از قرار دادن پلاک در معرض نور خورشید و حرارت و یا قرار دادن آن در آب جوش جدا خودداری نمایید زیرا باعث تغییر شکل آن می شود

درمان ثابت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>