متحرک

نگهدارنده متحرک

آشنایی با نگهدارنده متحرک :

این نگهدارنده مشابه سایر پلاکهای متحرک شامل یک قسمت نسبتا حجیم لاکی ( آکریلی ) پشت دندانها و یک سیم روی دندانهای جلو می باشد .

مزیت این پلاک نسبت به نوع ثابت امکان خارج کردن حین غذا خوردن و مسواک زدن است. البته در بقیه اوقات شبانه روز ، چه خواب و چه بیداری بایستی از پلاک استفاده شود تا از برگشت نتایج درمان جلوگیری کند .

هر گونه سهل انگاری در استفاده از پلاک و یا تغییر در اجزاء آن می تواند مشکل ساز شود . لذا چنانچه پلاک متحرک را انتخاب می کنید بایستی در استفاده از آن همکاری بسیار خوبی داشته باشید . البته اغلب طی یکی دو هفته اول بیمار خود را با آن وفق داده و صحبت کردنش بهتر می شود .

برای تطبیق سریعتر، بهتر است در روزهای اول بیمار با صدای بلند و بیشتر صحبت کند و یا با صدای بلند مطالعه نماید . به علت دیده شدن یک سیم روی دندانهای جلو ، پلاک متحرک نسبت به نوع ثابت زیبایی کمتری دارد .

یکی از انواع پلاک متحرک که بدون سیم و کاملا شفاف است ، زیبایی یهتری از نوع معمولی دارد ولی خصوصیات دیگر آن مشابه پلاک معمولی است حداقل زمان باقی ماندن آن در دهان همانند نوع ثابت دو سال خواهد بود . در طی سال دوم در صورت صلاح دید ارتودنتیست ممکن است ساعات استفاده از آن به تدریج کم شود . هرگز بدون اجازه پزشک مدت زمان استفاده از پلاک خود را کم نکنید .

images (39)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>