wallpaper

blt1 هزينه درمان ارتودنسي بسته به نوع مشكل ، شدت آن ، طول دوره درمان و اين كه توسط چه كسي و حتي در كجا درمان مي شويد متفاوت است . هزینه درمان های ارتودنسی به نوع و شدت ناهنجاری ، نحوه درمان ، طول درمان ، سن بیمار ، نوع وسایل به کار برده شده بستگی دارد . بطور مثال هزینه درمان ارتودنسی پیشگیری کودکان ، با درمان ناهنجاری های فکی در بزرگسالان  که نیاز به جراحی هم دارند ، متفاوت است ، و انتخاب براکت های سرامیکی (شفاف) هزینه بالاتری دارد .
blt1 هزينه نهايي درمان ارتودنسي وابسته به انتظار نهايي بيمار از درمان است . گاهي اوقات خواسته بيمار در حد رديف كردن دندان ها و گاهي براي تغيير فرم كلي صورت است . طبيعي است كه روش درمان در اين دو گروه متفاوت بوده و هزينه متفاوتي را در پي خواهد داشت . گاهي اوقات نيز بيماراني به ما مراجعه مي كنند كه مشكل اصلي خود را يك دندان خاص مثل دندان نيش عنوان مي كنند . اين كه بخواهيم با كاستن از وسايل مورد نياز در هزينه درمان صرفه جويي داشته باشيم در اغلب موارد از نظر علمي محدوديت هايي دارد .
blt1 معمولاً درمان هايي كه صرفاً به حركت دادن دندان ها مربوط مي شود از درمان هايي كه براي تغيير موقعيت استخوان ها چه با روش هاي اصلاح رشد و چه با كمك روش هاي جراحي انجام مي شود ارزان تر هستند . جالب است بدانيد هزينه چنين درمان هاي ساده اي در ايران بسيار ارزان تر از درمان هايي است كه در كشورهاي خارجي انجام مي شود و هزينه اين درمان ها در ساير كشورها حداقل 2 تا 3 برابر بيشتر است .