چه راه هایی برای کم کردن درد براکت های ارتودنسی وجود دارد؟

پس از نصب ارتودنسی در روزهای اول و همچنین در هنگام هر بار ویزیت شدن معمولا افراد دچار درد می شوند، حال باید به نکات زیر در خصوص درد براکت های ارتودنسی توجه داشته باشید:

درد ارتودنسی

  • از نوشیدن های خنک استفاده کنید زیرا هم حس تازه ای به شما می دهد و هم اینکه از درد شما می کاهد. آب خنک، انواع آب میوه و حتی یخ در بهشت ها هم خوب هستند. از خوردن مواد شیرین، نوشیدنی های خنک مانند نوشابه گازدار، چیزهایی قند آن روی دندان می ماند و حتی می تواند لکه های دائمی روی دندان بگذارد.
  • غذاهای نرم و قابل جویدن میل کنید. زیرا دندان های شما بسیار حساس خواهند بود.
  • قرص مسکن استفاده کنید زیرا قرص مسکن باعث تسکین درد شما می شود و همچنین به دستور قرص حتما عمل کنید.
  • ژل هایی برای تسکین دهند درد ارتودنسی دهان وجود دارند می توانید از این گونه ژل ها استفاده نمایید به طوری که مقداری از این ژل ها را روی انگشت های خود بریزید و در داخل دهان خود بزنید.
  • غذاهای یخ زده میل کنید، بستنی یخی و در واقع انواع طعم های آن مانند : بستنی های شیری و … خوشمزه هستند و حس آرام بخشی می دهند. به خاطر خیلی خنک بودنشان درد داخل دهان شما را تسکین می دهند.
  • از خوردن مواد شیرین، نوشیدنی های خنک مانند نوشابه گازدار، چیزهایی که قند آن روی دندان می ماند و حتی می تواند لکه های دائمی روی دندان بگذارد، پرهیز کنید.
  • باید در این دوره مواد مغذی را مصرف نمایید به همین دلیل با اینکه شما در مصرف برخی مواد باید محتاط باشید ولی باید مواد مغذی را نیز مصرف نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>