کودکان در چه سنی جهت ارتودنسی می توانند مراجعه کنند؟

اولین علامت‌های نشان‌دهنده نامرتبی دندان‌ها در سن 6 سالگی آشكار می‌شود، و بهترین سن ارتودنسی ثابت بین ۱۲ تا ۱۵ سالگی همزمان با تکمیل رویش دندانهای دائمی و تکامل کافی ریشه این دندانها می باشد.

به عقیده پزشک متخصص ارتودنسی مراجعه زودتر در تشخیص و درمان به موقع اهمیت بالایی دارد.  با این حال اگر بیماری به هر دلیل در زمان مناسب درمان صحیح را دریافت نکرده باشد حتی در سنین بالا و بعد از بلوغ جنسی هم آلترناتیو های درمانی متعددی جهت رفع مشکلات ارتودنسی وجود دارد. جهت مشکلات دندانی در بزرگسالی به شرط برقراری سلامت استخوان و لثه و بهداشت دهان همچنان امکان انجام ارتودنسی ثابت وجود دارد. جهت ناهنجاری های اسکلتی هم می توان از درمان های ارتودنسی جبرانی (کاموفلاژ) و ارتودنسی توأم با جراحی فک کمک گرفت.

سنمراجعه کودکان جهت ارنودنسی

مشکلات فکی بسیار شدید و که در سنین رشد درمان نشده باشند در بزرگسالی با درمان توأم ارتودنسی و جراحی درمان می‌شوند. در واقع بهترین زمان انجام ارتودنسی دندان در کودکی است؛ ولی درمان ارتودنسی فقط برای کودکان نیست. افراد در هر سنی می توانند این درمان را انجام دهند. مشاوره با دندانپزشک بخصوص بعد از رویش دندانهای دائمی جلو مهم است، در واقع درمان ارتودنسی در هر سنی می تواند موفقیت آمیز باشد. در ضمن امروزه که انواع براکت ها و درمان های ارتودنسی از جمله نامرئی وجود دارند دیگر نیازی به نگران بودن به خاطر ظاهر هم نیست حتی کسی متوجه نخواهد شد از این درمان استفاده می کنید.

توصیه می شود که درمان زودهنگام ارتودنسی همیشه مطلوب نیست و علاوه بر احتمال برگشت مشکلات قبلی و همکاری ضعیف کودک در مراحل بعدی، احتمال طولانی‌‌کردن بی‌مورد درمان یا حتی تکرار آن  نیز وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>